Życie i praca polskiego pilota w Qatarze
piątek, 19 października 2012
Szkoła

Na naszym blogu wspominaliśmy już o szkole dzieci, pisał też o tym nasz najstarszy syn Rafał, który właśnie wyfrunął z gniazda i w zeszłym miesiącu rozpoczął studia na University of Manchester.

Ale ja nie o tym. Kubuś przyniósł nam zaproszenie na assembly jego klasy w czwartek. Takie assembly to dość ciekawe dla nas zjawisko - jest to coś w rodzaju apelu i dzieci mają je tak raz w tygodniu. Dodatkowo co najmniej raz na semestr dochodzi do tego krótkie przedstawienie na zadany temat - np. mogą to być świąteczno-noworoczne jasełka albo jakiś temat ostatnio przerabiany na lekcjach i zapraszani są rodzice. Tym razem tematem były "Magnets & Springs". Ciekawe, jak w krótkiej zabawowej formie piosenek i rymowanek można zawrzeć mnóstwo pożytecznych informacji z tym związanych bo całość trwa ok. pół godziny! Na widowni oprócz rzecz jasna rodziców i kilku nauczycieli były także dzieci z kilku innych klas - tym razem 4-5 (Kubuś jest już w 3 - czas leci...) bo po przedstawieniu na forum międzyklasowym Dyrektor szkoły Primary czyli podstawowej wymienił ostatnie osiągnięcia uczniów - sportowe jak i w nauce zarówno indywidualne jak i grupowe w ramach tzw. domów czyli Houses (miłośnicy np. Harrego Pottera wiedzą o czym mówię!) a także solenizantów z tego tygodnia. Dyrektor jest dość wesołym człowiekiem, jak i cała reszta nauczycieli jest bardzo zaangażowany w sprawy szkoły i uczniów, zna wszystkich z imienia! A podczas assembly udziela się wraz z uczniami - często śpiewa razem z nimi, a jak trzeba to i przebiera w odpowiedni kostium!

Ale najciekawsze na takich assembly jest co innego - dyscyplina wśród dzieci!! Być może forma egzekwowania dyscypliny jest nieco żartobliwa aczkowiek stanowcza bo fakt jest niezaprzeczalny - jedno krótkie zdanie Dyrektora i rozbrykana dzieciania przestała gadać i usiadła po turecku obserwując to co się działo na scenie! Niebywałe tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę ile różnych narodowości jest wśród uczniów...

20:23, piotr.smietana , Dzień po dniu
Link Komentarze (7) »
Napisz do Nas!


Liczba wizytZobacz Księgę Gości

Odwiedziłeś Nas? Masz Uwagi? Będzie Nam miło jeśli dopiszesz się do Księgi Gości


Locations of visitors to this page
Pisz swój dziennik w Internecie
Blog należy do Syndykatu Blox.pl